چگونه نقشه utm بگیریم؟

چگونه نقشه utm بگیریم؟

Utm سیستم مختصات جهانی می باشد. با تهیه نقشه یو تی ام در نتیجه اطلاعاتی از موقعیت یو تی ام ملک به دست می آید.

از جمله مواقعی که لازم است نقشه یو تی ام تهیه شود برای انجام امور ثبتی و سندی ملک می باشد. با مراجعه به اداره ثبت اسناد در نتیجه لازم است مدارکی را تهیه نمود و به این اداره ارائه نمود. در واقع برای تبدیل سند قدیمی به سند تک برگی، اخذ سند تک برگی برای ملک قولنامه ای، تصحیح سند ملک در نتیجه تهیه نقشه یو تی ام ملک ضروری خواهد بود.

تهیه نقشه یو تی ام با دقت و کیفیت بالا مد نظر است و لازم است این نقشه با دقتی بالا تهیه شود.

چگونه نقشه utm بگیریم؟ برای تهیه نقشه یو تی ام می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. کارشناس رسمی برای تهیه نقشه یو تی ام ابتدا برداشت زمینی را انجام خواهد داد. وی با استفاده از دوربین نقشه برداری توتال استیشن برداشت زمینی را انجام خواهد داد. و در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام با اتوکد انجام می شود. و نقشه تهیه شده مهر و امضا شده قابل ارائه به اداره ثبت اسناد و یا مراجع قضایی می باشد.

برای تهیه نقشه یو تی ام لازم است هزینه ای پرداخت شود. هزینه تهیه نقشه یو تی ام هر ساله تعیین می شود. این هزینه با توجه به عواملی تعیین می شود. یکی از این عوامل مساحت ملک می باشد.

نقشه یو تی ام

Utm مخفف عبارتی به معنی سامانه مختصات جهانی مرکاتور معکوس است. یو تی ام نوعی سیستم تصویر می باشد و نقشه یو تی ام به یک سیستم تصویر بر روی سیستم مختصات کارتزین دو بعدی گفته می شود. جهت تعیین موقعیت جغرافیایی یک نقطه بر روی کره زمین مورد استفاده قرار می گیرد.

با تعیین مختصات یو تی ام کنج های ملک موقعیت ملک با دقت بالا در حد سانتی متری حاصل می شود و به صورت منحصر به فرد بر روی کره زمین تثبیت می شود. این مختصات در کره زمین به نام ملک مورد نظر شناخته می شود و کسی نمی تواند وارد حریم ملک شود. و ادعای حقوقی نسبت به ملک داشته باشد. برای تهیه این نقشه بادقت بالا مراجعه به فردی متخصص ضروری می باشد.

تهیه نقشه یو تی ام از عهده چه کسی بر می آید؟

نقشه یو تی ام نقشه ای با دقت بالا می باشد با تهیه این نقشه مساحت، ابعاد و موقعیت دقیق ملک تعیین می شود. این نقشه از جانب ادارات و سازمان های مختلف ملکی در خواست می شود. برای تهیه نقشه یو تی ام می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

برای تهیه این نقشه ابتدا برداشت زمینی انجام می شود. و با دقت بالا عرصه ملک برداشت می شود. و سپس با اتمام برداشت زمینی ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. از جمله روش هایی که برای برداشت و تهیه نقشه یو تی ام استفاده می شود به کمک جی پی اس دو یا سه فرکانسه می باشد. در واقع ابتدا برداشت زمینی انجام می شود و مختصات یو تی ام کنج ها و شکستگی ها برداشت می شود. در ادامه بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. و نقشه تهیه شده چاپ و مهر و امضا می شود تا قابل ارائه به ادارات باشد. با تهیه این نقشه مساحت، ابعاد و موقعیت، حد و حدود ملک معلوم می شود.

تهیه نقشه یو تی ام با گوشی موبایل

برخی از افراد بعد از در خواست نقشه یو تی ام از جانب ادارات و سازمان های مختلف اقداماتی را انجام می دهند. تا بتوانند خودشان تهیه نقشه یو تی ام را انجام دهند.

در واقع برای تهیه نقشه یو تی ام باگوشی موبایل اقدام می کنند. این روش سبب تهیه نقشه یو تی ام بادقت پایین می شود. در حقیقت تهیه نقشه یو تی ام امری تخصصی می باشد. و تهیه این نقشه با گوشی موبایل سبب تهیه این نقشه با کیفیتی پایین می شود.

بنابراین در صورتی که نقشه یو تی ام از جانب ادارات و سازمان ها در خواست شود به جای تهیه این نقشه با اپلیکیشن های موبایل اقدام به تهیه این نقشه به صورت تخصصی نمایید.

چگونه نقشه utm بگیریم برای تهیه این نقشه می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یاامور ثبتی مراجعه نمود. با تهیه این نقشه مساحت، ابعاد و موقعیت دقیق ملک تعیین می شود. برای تهیه نقشه یو تی ام ابتدا برداشت زمینی و سپس ترسیم دفتری نقشه یو تی ام انجام می شود. و برای انجام این برداشت از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. در ادامه ترسیم دفتری نقشه یو تی ام انجام می شود. و نقشه تهیه شده مهر و امضا شده قابل ارائه به ادارات خواهد بود.

تهیه نقشه utm کارشناس رسمی دادگستری

نقشه یو تی ام از جانب ادارات و سازمان های مختلف در خواست می شود. این نقشه تهیه می شود تا اطلاعات فنی دقیقی از ملک معلوم گردد. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی متخصصی است که می تواند با کیفیت بالا نقشه یو تی ام را تهیه کند.

تهیه این نقشه برای انجام امور ثبتی ملک و همچنین امور حقوقی ملک کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می گیرد.

در واقع برای انجام امور ثبتی ملک در اداره ثبت اسناد و امور حقوقی ملک در مراجع قضایی لازم است نقشه یو تی ام ملک را با دقت بالا تهیه نمود.

برای تهیه نقشه یو تی ام از دستگاه و تجهیزات دقیقی استفاده می شود. کارشناس برای انجام نقشه برداری و تهیه نقشه یو تی ام ابتدا برداشت زمینی با جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود و بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. برای ترسیم نقشه یو تی ام از اتوکد استفاده می شود و در نتیجه ترسیم نقشه یو تی ام با دقت بالا انجام می شود. نقشه تهیه شده چاپ و مهر وامضا شده قابل ارائه به ادارات و سازمان های ملکی خواهد بود.

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 1 / 5. تعداد رأی: 1

اولین نفری باشید که امتیاز ثبت می کند 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما