دریافت پلاک ثبتی از روی نقشه

دریافت پلاک ثبتی از روی نقشه

امروزه انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک به جهت یافتن آدرس ملک گمشده کاربرد دارد. همچنین ممکن است حدود اربعه اراضی بر روی زمین معلوم نباشد. در نتیجه همین امر باعث می شود به حدود اراضی تعارض شود. در نتیجه لازم است زود تر با انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام شود.

این عملیات با دریافت پلاک ثبتی از روی نقشه انجام می شود. و برای انجام این عملیات می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به جهت انجام این عملیات اسناد و مدارک قدیمی و ثبتی ملک را بررسی می کند. سپس با توجه به شماره پلاک ثبتی مدارک ثبتی ملک از جمله نقشه تفکیکی قدیمی استخراج می کند. تا در نهایت با بررسی این مدارک بتوان به حدود ملک پی برد. در ادامه نقشه های ثبتی ملک با منطقه انطباق داده می شود. با جانمایی پلاک ثبتی بر روی نقشه هوایی حدود ثبتی ملک معلوم می شود. در ادامه نقشه یو تی ام تهیه می شود. در نهایت نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی به همراه گواهی تایید موقعیت پلاک ثبتی آماده ارائه به اداره ثبت اسناد می شود و در نتیجه سند تک برگ صادر خواهد شد.

جانمایی پلاک ثبتی ملک

در صورتی که حدود اربعه ملک بر روی زمین نا معلوم باشد و همچنین ملک آدرس مشخصی نداشته باشد در نتیجه لازم است برای یافتن ملک گمشده جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام شود.

برای انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک اسناد و مدارک قدیمی ملک و اسناد ثبتی ملک بررسی می شود. در ادامه با جانمایی نقشه ثبتی ملک بر روی زمین حدود ثبتی ملک معلوم می شود. انجام این عملیات از عهده کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی بر می آید. هزینه جانمایی پلاک ثبتی ملک بر طبق تعرفه حساب می شود. این تعرفه بر طبق مدارک موجود از ملک، دریافت پلاک ثبتی از روی نقشه، اسناد ثبتی در دسترس از ملک و .. به دست می آید.

جانمایی پلاک ثبتی ملک گمشده

برخی املاک قدیمی هستند که صاحبان این املاک از موقعیت و آدرس ملکشان مطلع نیستند و تنها از ملک خود یک سند قدیمی دفترچه ای در دست دارند. در حقیقت ممکن است ملک به ارث رسیده باشد. از آنجایی که سند ملک قدیمی می باشد در نتیجه اطلاعات فنی ملک معلوم نمی باشد و نمی توان به تنهایی و به کمک سند قدیمی ملک به آدرس ملک پی ببرد.

برای معلوم نمودن آدرس قدیمی ملک ملک لازم است اسناد و مدارک ثبتی ملک بررسی شود و

دریافت پلاک ثبتی از روی نقشه انجام شود. به عبارتی لازم است جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام شود.

بنابراین برای اینکه بتوان برای ملک گمشده سند تک برگ اخذ نمود می بایست ابتدا به یک متخصص مانند کارشناس رسمی دادگستری مراجعه کرد. تا ابتدا جانمایی پلاک ثبتی انجام شود و سپس نقشه یو تی ام ملک تهیه گردد و در اختیار اداره ثبت اسناد قرار بگیرد.

این کارشناس با توجه به پلاک ثبتی اصلی و فرعی مدارک و اسناد ثبتی را استخراج خواهد کرد. سپس نقشه های تفکیکی ملک مرز های ملک را معلوم می کند. و بعد نقشه یو تی ام نیز تهیه می گردد و در نهایت با ارائه این نقشه با مهر و امضای کارشناس معتبر خواهد شد .و قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود و سند تک برگ قابل اخذ خواهد بود.

جانمایی پلاک ثبتی ملک را به چه کسی بسپاریم؟

افراد غیر متخصص نمی توانند انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک را بر عهده بگیرند. زیرا در آن صورت جانمایی پلاک ثبتی ملک به صورتی اصولی انجام نمی شود. در نتیجه حدود دقیق ثبتی ملک به دست نمی آید. همین امر مشکل ساز خواهد بود.

با مراجعه به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی که یک فرد متخصص است میتوان به موقعیت واقعی و دقیق ملک دست پیدا کرد. این فرد متخصص برای انجام این عملیات تمامی اسناد و مدارک ثبتی و قدیمی ملک را جمع آوری، استخراج و بررسی خواهد کرد. سپس با یافتن نقشه ثبتی مربوط به قطعه ثبتی مورد نظر و جانمایی آن بر روی زمین حدود و آدرس ملک مشخص خواهد شد.

این متخصص بعد از معلوم نمودن حدود و مرز های اراضی در نتیجه نقشه یو تی ام را نیز تهیه می کند با تهیه نقشه یو تی ام اخذ سند تک برگی برای ملک ممکن خواهد بود. نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی تهیه شده توسط این متخصص معتبر می باشد و مورد قبول اداره ثبت اسناد قرار می گیرد.

جانمایی پلاک ثبتی اخذ سند تک برگی

در صورتی که حدود اربعه اراضی بر روی زمین نا معلوم باشد و مالک قصد اخذ سند تک برگی را برای اراضی خود داشته باشد می بایست جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام شود. تا در نتیجه حدود اراضی معلوم شود. در ادامه نقشه یو تی ام قابل تهیه خواهد بود.

به طور کلی برای اینکه بتوان سند تک برگ اخذ کرد لازم است ملک در مختصات یو تی ام چهارگوشه بر روی زمین تثبیت گردد و نقشه یو تی ام ملک تهیه شود و به اداره ثبت ارجاع داده شود. با تهیه

نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی ملک موقعیت، ابعاد پلاک ثبتی با دقت بالا معلوم می شود.

برای اخذ سند تک برگی نقشه یو تی ام در خواست می شود. در صورت معلوم نبودن حدود اربعه اراضی اگر که ملک در بافت منظم شهری قرار نگرفته باشد. انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک ضروری می باشد. برای انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعهنمود.

کارشناس رسمی دادگستری برای انجام عملیات جانمایی پلاک ثبتی از شماره پلاک اصلی و فرعی استفاده می کند. و سپس نقشه های ثبتی را استخراج می کند و سپس با جانمایی این نقشه بر روی زمین موقعیت و حدود ملک تعیین می گردد. در نهایت با استفاده از تجهیزات دقیق و مخصوص نقشه یو تی ام قابل تهیه خواهد بود. و در آخر این نقشه با مهر و امضای این کارشناس معتبر خواهد شد. سپس قابل ارائه به اداره ثبت خواهد بود و سند تک برگ برای ملک صادر می گردد.

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

اولین نفری باشید که امتیاز ثبت می کند 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما