تهیه نقشه UTM در تهران

تهیه نقشه UTM در تهران

تهیه نقشه UTM برای سند تک برگ در تهران

نقشه یو تی ام نقشه ای با دقت بالا می باشد با تهیه این نقشه موقعیت، ابعاد و مساحت دقیق ملک تعیین می شود. تهیه نقشه UTM برای سند تک برگ در تهران که به منظور تعیین موقعیت دقیق ملک بر روی زمین با استفاده از تجهیزات نقشه برداری تهیه می شود. و امروزه این نقشه یو تی ام پایه و اساس کار سند است. با ثبت موقعیت دقیق ملک که با استفاده از نقشه یو تی ام مشخص شده است؛ برای قطعه زمین مشخص شده صادر می شود. و این نقشه باید حتما توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری مهر و امضا شود تا دارای اعتبار باشد.

نقشه یو تی ام امروزه یکی از مدارک مهم برای هر ملکی است که باید حتما تهیه و مهر و امضا شود. تا برای استفاده در سازمان ها و ارگان های دولتی دارای اعتبار باشد. برای تهیه نقشه یو تی ام باید با استفاده از تجهیزات نقشه برداری در محل ملک مختصات گوشه ها وشکستگی های ملک برداشت شود. ترسیم نقشه ملک در محیط نرم افزاری اتوکد انجام می شود. و در نهایت نقشه ای از ملک تهیه می شود. که مختصات یو تی ام گوشه های ملک در نقشه درج شده است. و به همراه مساحت دقیق ملک چاپ و توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه بردار مهر و امضا می شود. و به دست متقاضی می رسد.

یکی از این سازمان ها که پایه و اساس کار خود را بر پایه نقشه یو تی ام گذاشته است سازمان ثبت است. که امروزه برای صدور سند تک برگ برای هر ملک باید حتما یک نقشه یو تی ام مهر وامضا شده توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری تهیه شود. و در تشکیل پرونده برای صدور سند تک برگ قرار بگیرد. تا سند تک برگ برای ملک صادر شود.

نقشه یو تی ام چیست؟

یو تی ام utm  مختصات جهانی می باشد با تهیه نقشه یو تی ام موقعیت دقیق هر نقطه با دقت بالا معلوم می شود. با تهیه این نقشه برای ملک در نتیجه نمی توان ملکی را با موقعیت مشابه ملک بر روی زمین پیدا کرد. نقشه یو تی ام برای املاک و اراضی قابل تهیه می باشد. و کاربرد های بسیاری دارد. با تهیه این نقشه موقعیت، مساحت و ابعاد ملک تعیین می شود. تهیه نقشه یو تی ام را تنها یک متخصص می تواند انجام دهد برای تهیه این نقشه هرگز به افراد غیر متخصص مراجعه نکنید. افراد غیر متخصص برای تهیه این نقشه از تجهیزات غیر تخصصی استفاده می کنند. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند این نقشه را با دقت بالا تهیه نماید.

نقشه یو تی ام اداره ثبت اسناد

ادارات و سازمان های بسیاری نقشه یو تی ام را در خواست می کنند. از جمله اداراتی که تهیه نقشه یو تی ام را در خواست می کند اداره ثبت اسناد است. در واقع به جهت اخذ سند تک برگی این نقشه در خواست می شود. این اداره به جهت اخذ سند قولنامه ای، تبدیل سند قدیمی ملک به تک برگی و تصحیح سند ملک در نتیجه نقشه یو تی ام را در خواست می کند.

نقشه یو تی ام برای انجام امور ثبتی ملک به صورت اصولی و استاندارد لازم است تهیه شود. تا در نتیجه مورد قبول اداره ثبت اسناد قرار بگیرد. برای تهیه این نقشه می توان به یک فرد متخصص مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان متخصصی است که می تواند این نقشه را با دقت بالا تهیه نماید.

مهر و امضای متخصص به نقشه تهیه شده اعتبار می بخشد. یکی از روش هایی که کارشناس برای تهیه نقشه یو تی ام بهره می گیرد تا این نقشه را به صورت استاندارد تهیه کند. استفاده از دوربین توتال استیشن می باشد کارشناس بعد از برداشت زمینی سپس نقشه یو تی ام را ترسیم خواهد کرد. در نهایت جانمایی نقشه بر روی نقشه یک دو هزارم انجام می شود. این نقشه مهر و امضا شده قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود.

هزینه تهیه نقشه یو تی ام utm

نقشه یو تی ام از جانب ادارات و سازمان های مختلف ملکی در خواست می شود. در نتیجه با تهیه این نقشه اطلاعات دقیق فنی ملک معلوم می شود. به جهت بر آورد هزینه تهیه نقشه یو تی ام با توجه به عواملی اقدام می شود. سازمان نقشه برداری هر ساله قیمت تهیه نقشه یو تی ام را تعیین می کند. هزینه تهیه نقشه یو تی ام متشکل از هزینه ثابت به علاوه متغییر است. این هزینه متغیر با توجه به ویژگی های ملک تعیین می شود. و به عواملی بستگی دارد. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند این نقشه را تهیه کند و در نتیجه هزینه تهیه آن تعیین می شود.

نقشه یو تی ام مصوب اداره ثبت اسناد

نقشه یو تی ام از جانب ادارات و سازمان ها در خواست می شود. یکی از این ادارات اداره ثبت اسناد است. در واقع برای اینکه بتوان سند تک برگی از اداره ثبت اسناد اخذ نمود تهیه نقشه یو تی ام ضروری است. با تهیه نقشه یو تی ام ابعاد، مساحت و موقعیت دقیق ملک معلوم می شود. اسناد قدیمی امروزه کاربرد دارد و معتبر می باشد. اما این اسناد معایبی دارد و سبب بروز مشکلاتی می شوند. بنابراین لازم است هر چه زود تر اقداماتی انجام شود و برای ملک سند تک برگی از اداره ثبت اسناد اخذ گردد.

تهیه نقشه UTM برای سند تک برگ در تهران را کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند انجام دهد. این متخصص برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده خواهد کرد. در نتیجه بعد از برداشت زمینی ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. در ادامه نقشه یو تی ام ترسیم می شود. این نقشه قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود. در نتیجه سند تک برگی برای ملک صادر می شود.

 

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

اولین نفری باشید که امتیاز ثبت می کند 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما