کارشناس تهیه نقشه یو تی ام برای سازمان ثبت

کارشناس تهیه نقشه یو تی ام برای سازمان ثبت

نقشه یو تی ام با دقت بالا امروزه مدنظر ادارات و سازمان ها است و تهیه آن با دقت بالا توسط یک متخصص ضروری می باشد. کارشناس تهیه نقشه یو تی ام برای سازمان ثبت به منظور ثبت موقعیت دقیق ملک بر روی زمین و صدور سند برای آن قطعه از زمین انجام می شود.

سازمان ثبت اسناد و املاک از سازمان های دولتی است که برای صدور سند برای ملک باید به آن مراجعه شود. و دلیل مراجعه به سازمان ثبت این است که باید حتما موقعیت ملک بر روی زمین تعیین شود. در سازمان ثبت این تعیین موقعیت ثبت شود که این ثبت اساسی ترین و پایه کار سند تک برگ است. و از طریق تهیه نقشه یو تی ام و جانمایی ملک انجام می شود. که از طریق تهیه نقشه یو تی ام موقعیت دقیق ملک را تعیین می کنند. زیرا نقشه یو تی ام ملک را بر اساس مختصات مشخص می کند. و از آنجا که هر نقطه بر روی کره زمین دارای یک مختص2ات جداگانه است. بر این اساس ملک بر روی زمین دارای حداقل چهار مختصات منحصر به فرد است. که نمایشگر موقعیت دقیق ملک بر روی زمین است.

برای تهیه نقشه یو تی ام از ملک باید به یک کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری مراجعه کرد. تا با استفاده از تجهیزات نقشه برداری در محل ملک مختصات گوشه های ملک را برداشت می کنند. و بعد از ترسیم مختصات یو تی ام ملک را برداشت می کنند. و زمانی که قصد استفاده از نقشه در سازمان های دولتی مثل سازمان ثبت را دارند. باید حتما نقشه یو تی ام تهیه شده توسط کارشناس رسمی نقشه برداری مهر و امضا شده باشد تا دارای اعتبار شود. در غیر این صورت این نقشه فاقد اعتبار است.

نقشه یو تی ام

نقشه یو تی ام مخففuniversal transverse Mercator است. یک نوع سیستم تصویر برداری از ملک یا زمین می باشد. این نقشه بر اساس یک سیستم مختصات جهانی تهیه می شود. در نتیجه با تهیه آن هر نقطه بر روی زمین دارای مختصاتی یکتا و منحصر به فرد خواهد بود. با معلوم نمودن مختصات یو تی ام می توان گوشه های ملک، ابعاد، مساحت و موقعیت دقیق آن را با دقت بالای سانتی متری بر روی زمین تثبیت کرد. کاربرد نقشه یو تی ام و مزایای آن بسیار است و در ادامه به آن اشاره می کنیم:

  • امکان بررسی وضعیت دقیق موقعیت املاک
  • تعیین مشخصات ثبتی ملک با وضعیت ملک
  • تثبیت پلاک ملک مورد نظر در موقعیت دقیق خود
  • به دست آوردن مساحت دقیق ملک در حد سانتی متر
  • تسهیل جانمایی و تطبیق ملک
  • عدم تعارض و تجاوز و جابه جایی سایر پلاک ها
  • کاهش اختلافات ملکی با مختصات یکپارچه

تهیه نقشه یو تی ام

در موارد بسیاری امروزه مالکین به دنبال تهیه نقشه یو تی ام می باشند. امروزه از جانب ادارات و سازمان های مختلف نقشه یو تی ام در خواست می شود. از جمله برای انجام امور ثبتی ملک لازم است نقشه یو تی ام تهیه شود. در واقع اگر هدف از تهیه نقشه یو تی ام اخذ سند تک برگی باشد در نتیجه لازم است این نقشه با دقت بالا و استاندارد تهیه شود. همچنین لازم است مهر و امضای کارشناس بر روی نقشه یو تی ام باشد.

برای تهیه این نقشه می بایست به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود تا با دقت بالا این نقشه تهیه شود.

تهیه نقشه یو تی ام با موبایل

دقت نقشه یوتی ام بسیار اهمیت دارد. این نقشه با دقت بالا مطرح است. برخی گمان می کنند با استفاده از اپلیکیشن های موبایل می توان این نقشه را تهیه نمود. اما این تفکر اشتباه است. زیرا تهیه نقشه یو تی ام با دقت کم انجام می شود و کارایی نخواهد داشت. برای تهیه نقشه یو تی ام می توان به کارشناس رسمی دادگستری مراجعه نمود تا این نقشه با دقت بالا حاصل شود.

تهیه نقشه یو تی ام برای انجام امور ثبتی ملک

نقشه یو تی ام امروزه برای انجام امور مختلف از جانب ادارات و سازمان های ملکی در خواست می شود. از جمله کاربرد های تهیه نقشه یو تی ام برای انجام امور ثبتی و سندی می باشد. در واقع برای انجام امور ثبتی مدارکی از جمله نقشه یو تی ام در خواست می شود. برای تهیه نقشه یو تی ام لازم است به فردی متخصص مراجعه نمود تا در نتیجه نقشه یو تی ام با دقت بالا حاصل شود.

کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی کارشناس تهیه نقشه یو تی ام برای سازمان ثبت می باشد. این متخصص برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده خواهد کرد. بعد از برداشت زمینی ترسیم دقیق نقشه یوتی ام انجام می شود. بعد از اینکه ترسیم نقشه به اتمام رسید نقشه چاپ و مهر و امضا می شود. در این نقشه ابعاد و مساحت دقیق ملک نیز درج می گردد. و همچنین مختصات یو تی ام گوشه های ملک نیز در نقشه درج می شود.

با تهیه نقشه یو تی ام اطلاعات دقیق فنی ملک معلوم می شود و آماده درج در سند ملک می شود. در واقع سند تک برگی حاوی اطلاعات دقیق مکانی ملک می باشد. این سند مزایایی از جمله دقت بالا، غیر قابل جعل بودن سند، سیستمی و خوانا بودن سند و .. می باشد.

تهیه نقشه یو تی ام چه مراحلی دارد؟

برای تهیه نقشه یو تی ام لازم است مراحلی را به ترتیب طی کرد. در واقع برای تهیه این نقشه ابتدا لازم است برداشت زمینی انجام شود. در ادامه ترسیم دفتری نقشه یو تی ام انجام می شود. برداشت زمینی با استفاده از جی پی اس دو یا سه فرکانسه انجام می شود. جی پی اس دو یا سه فرکانسه با دقت سانتی متری برداشت را انجام میدهد. در ادامه با اتمام برداشت زمینی ترسیم دفتری انجام می شود. ترسیم نقشه یو تی ام با اتوکد انجام می شود. این نقشه چاپ و مهر و امضا شده معتبر می شود. در نتیجه قابل ارائه به ادارات و سازمان های مختلف ملکی خواهد بود.

تهیه نقشه یو تی ام چه مراحلی دارد؟

تهیه نقشه یو تی ام چه مراحلی دارد؟

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

اولین نفری باشید که امتیاز ثبت می کند 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما