تهیه نقشه تفکیک آپارتمان

تهیه نقشه تفکیک آپارتمان

تهیه نقشه تفکیک آپارتمان برای پیش فروش ملک

تفکیک آپارتمان انجام می شود تا مساحت و متراژ دقیق هر یک از واحد های آپارتمانی حاصل شود. تهیه نقشه تفکیک آپارتمان برای پیش فروش ملک و با تعیین مساحت دقیق هر واحد آپارتمانی در حد سانتی متر انجام می شود. که یکی از مطمئن ترین راه ها برای خرید و فروش املاکی است که در دست ساخت و ساز هستند. و با توجه به متراژ واقعی تعیین شده برای هر واحد خرید و فروش ملک انجام می شود.

نقشه تفکیکی آپارتمان به منظور نقشه ای است که از طریق متر کشی هر واحد آپارتمانی به صورت جداگانه و ترسیم نقشه هر واحد در سیستم نرم افزاری اتوکد انجام می شود. و تهیه این نقشه ها یکی از مراحل تهیه سند تک برگ است. که باید توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری تهیه شود. تا دارای اعتبار باشد.

در این بین گاهی برای خرید و فروش ملک هایی که قصد پیش فروش را دارید نیاز به تعیین مساحت است. که باتوجه به مساحت تعیین شده مبلغ ملک نیز تعیین شود. که در این مورد با تهیه نقشه تفکیکی از هر واحد از طریق متر کشی در مرحله ای که دیوار کشی ها انجام شده است می توان به مساحت دقیقی از هر واحد آپارتمانی دست پیدا کرد. و با اطمینان کامل نسبت به خرید و فروش ملک اقدام کرد.

برای تهیه نقشه تفکیکی از هر واحد با استفاده از متر کشی هر واحد و ترسیم نقشه ملک با توجه به اندازه های برداشت شده و قوانین موجود مساحت دقیق از هر واحد نیز تعیین می شود. و در نهایت نقشه های چاپ شده از هر واحد توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری مهر و امضا می شود. و به دست متقاضی می رسد. تا برای هر گونه امور اداری مربوز به ملک اقدام کند.

صورت مجلس تفکیکی و تفکیک آپارتمان

صورت مجلس تفکیکی آپارتمان سندی می باشد که اداره ثبت اسناد صادر می کند. و املاک محل وقوع ملک می باشد. در اخذسند رسمی این صورت مجلس کاربرد دارد. تفکیک آپارتمان انجام می شود تا مساحت، ابعاد دقیق هر واحد معلوم شود. در نتیجه سند تک برگی برای هر واحد با پایان ساخت آپارتمان صادر شود. مدارک هویتی متقاضی و گواهی پایان کار مدارکی اند که برای دریافت صورت مجلس تفکیک باید ارائه نمود. برای انجام تفکیک آپارتمان لازم است به اداره ثبت اسناد مراجعه نمود. در نتیجه تفکیک آپارتمان به کارشناس نظام مهندسی سپرده می شود. تا در نتیجه این امر به صورت اصولی انجام شود.

 

“انجام تمامی مراحل تفکیک آپارتمان در تهران توسط کارشناسان باتجربه نقشه برداری با مهر و امضای کارشناس رسمی دادگستری در شرکت مهندسی رادین مپ”

تماس باما

09129277534

02166398316

 

نقشه پیش تفکیک و تفکیک

امروزه نقشه پیش تفکیک و تفکیک آپارتمان بیشترین استفاده و کاربرد را در سازمان ثبت اسناد دارند. با استفاده از پیش تفکیک و تفکیک می توان در نتیجه به حدود و مرز ها دست یافت. پیش تفکیک به جهت پیش فروش ملک از اهمیت بر خوردار می باشد. پیش تفکیک به معنی تقسیم نمودن مال غیر منقول به چند قطعه است. این قطعات در سازمان ثبت اسناد ثبت می گردد. پیش تفکیک آپارتمان از عهده یک فرد متخصص بر می آید. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند این نقشه را با دقت بالا تهیه نماید.

نقشه پیش تفکیکی و تفکیک نقشه ای تک خطی می باشند. این نقشه به جهت نشان دادن مناطق محصور در پیش فروش آپارتمان و همچنین جهت صدور سند تک برگ نقش دارند.

تفاوت نقشه تفکیکی زمین با نقشه تفکیک آپارتمانی چیست؟

نقشه تفکیکی زمین نقشه ای است که برای معلوم نمودن حد و حدود زمین کاربرد دارد. مالکین با استفاده از این نقشه می توانند زمین خود را به قطعات کوچک تقسیم کنند. و برای دریافت سند اقدام کنند. برای تهیه این نقشه مراجعه به اداره ثبت اسناد  و ثبت در خواست ضروری است. تا در آینده با مراجعه به نظام مهندسی تهیه نقشه ممکن باشد. به نقشه های تک خطی که در آن مشاعات ساختمان و مساحت هر واحد به صورت دقیق نمایش داده شده نقشه تفکیکی آپارتمان می گویند. در نقشه تفکیک آپارتمان نورگیر، راهرو، حیاط به صورت مشترک و مشاعی می باشد. و قسمت های اختصاصی و مشاعی معلوم می شود.

پیش فروش واحد های آپارتمانی با اطمینان بالا

پیش فروش واحد های آپارتمانی یکی از معاملاتی است که قبل از اینکه ساخت آپارتمان به اتمام برسد انجام می شود. این معاملات با توجه به سودی که برای طرفین معامله دارد امروزه انجام می شود.

واحد های آپارتمانی که قبل از پایان ساخت و ساز به فروش می رسد قیمت پایینی دارد. افراد زیادی مایل می باشند که خرید واحد های آپارتمانی را انجام دهند. افرادی که این معاملات را انجام می دهند. پس از پایان معامله و با پایان ساخت و ساز ممکن است متضرر شوند. دلیل اصلی که خریدار و فروشنده ممکن است متضرر شوند این است که معامله با مساحت دقیق واحد های آپارتمانی انجام نمی شود. و طرفین معامله این معامله را با مساحت تقریبی انجام می دهند.

برای اینکه بتوان این معامله را با اطمینان بالا انجام داد. لازم است مساحت حقیقی هر واحد حاصل شود. در نتیجه لازم است پیش تفکیک آپارتمان انجام شود.

برای تهیه نقشه پیش تفکیک آپارتمان به چه کسی مراجعه نماییم؟

در صورتی که قصد خرید یا فروش واحد های آپارتمانی را دارید. در نتیجه با معلوم بودن مساحت دقیق هر واحد انجام معامله با اطمینان بالا ممکن خواهد بود.

برای معلوم نمودن مساحت دقیق هر واحد انجام پیش تفکیک آپارتمان ضروری می باشد. تهیه نقشه تفکیک آپارتمان برای پیش فروش ملک را لازم است به فردی متخصص سپرد. کارشناس رسمی دادگستری همان متخصصی است که می تواند این نقشه را با دقت بالا تهیه نماید. برای تهیه نقشه تفکیک آپارتمان ابتدا برداشت زمینی از مشاعات و قسمت های اختصاصی انجام می شود. در ادامه بعد از اتمام برداشت ترسیم نقشه تفکیک آپارتمان انجام می شود. در نتیجه نقشه پیش تفکیک آپارتمان حاصل می شود. با تهیه این نقشه مساحت و متراژ دقیق هر واحد اختصاصی و مشاعات حاصل می شود.

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

اولین نفری باشید که امتیاز ثبت می کند 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما